Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce urmeaza dupa primirea deciziei de concediere?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce urmeaza dupa primirea deciziei de concediere?

Astazi am primit decizia de concediere emisa in baza art.61 lit.c din Codul Muncii.
Mentionez ca decizia de care face vorbire articolul nu exista ci doar un certificat medical eliberat de medicul de medicina muncii al unitatii.
As avea sanse de castig in instanta pentru acest motiv?
tudorvaleriu a scris:

lit. b)-d) = lit.b)+lit.c)+lit.d).

Despre motiv ce-am putea spune?
rosu gheorghe, utilizator
rosu gheorghe a scris:
Despre motiv ce-am putea spune?

V-am mai spus alta data ca nu sunt jurist si nu ma pricep desi eu cred ca aveti dreptate.