avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1052 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce urmeaza dupa primirea deciziei de concediere?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce urmeaza dupa primirea deciziei de concediere?

Astazi am primit decizia de concediere emisa in baza art.61 lit.c din Codul Muncii.
Mentionez ca decizia de care face vorbire articolul nu exista ci doar un certificat medical eliberat de medicul de medicina muncii al unitatii.
As avea sanse de castig in instanta pentru acest motiv?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 18:20, 11 August 2010
tudorvaleriu a scris:

lit. b)-d) = lit.b)+lit.c)+lit.d).

Despre motiv ce-am putea spune?
Ultima modificare: Miercuri, 11 August 2010
rosu gheorghe, utilizator
rosu gheorghe a scris:
Despre motiv ce-am putea spune?

V-am mai spus alta data ca nu sunt jurist si nu ma pricep desi eu cred ca aveti dreptate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj pentru inaptitudinea fizicã ºi/sau psihicã a salariatului csillah csillah Buna ziua! Ce acte sunt necesare pentru a trimite o persoana in somaj pentru caz de boala? Care sunt demersurile de a da in somaj un anagat pentru caz de ... (vezi toată discuția)
Somaj dupa accident de munca filipf16 filipf16 am suferit un accident de munca in urma caruia mi-am pierdut din aptitudinile necesare muncii pe santier (fara stres fara zgomot )daca firma nu are alt loc de ... (vezi toată discuția)
Concediere art 61 lit.c Vioreld Vioreld buna ziua. in cazul in care un salariat este declarat inapt fizic/psihic, care sunt pasii de urmat pana la emiterea deciziei de concediere: preaviz (da sau ... (vezi toată discuția)