Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... gravida somera
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

gravida somera

Buna ziua, spuneti-mi va rog carei institutii trebuie sa ma adresez pentru a-mi elibera stagiul de cotizare la intrarea in somaj in baza art 56 lit jcodul muncii, dupa expirarea CIM. Mentionez ca firma la care am fost angajata imi elibereaza stagiu de cotizare :)zero pe perioada concediilor medicale pe care le-am avut la recomandarea dr ginecolog pe motiv de sarcina cu risc maternal. Multumesc:)
Luati legatura cu AJOFM sa explice si dvs. si angajatorului dvs. cum se procedeaza.