Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... distrugere , cercetare la fata locului
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

distrugere , cercetare la fata locului

am fost victima unei distrugeri , mi s-a distrus un gard de pe un teren . am depus plangere la politie pentru acest lucru si am cerut sa mi se dea o copie de pe procesul verbal de cercetare la fata locului in calitate de parte vatamata .Mi s-a spus ca nu se poate . precizez ca in dosar nu s-a inceput urmarirea penala .
Ce spuneti este corect , daca in procesul verbal de cercetare la fata locului se insinueaya si alte fapte de care nu au cunostinta .
Oare nu am dreptul si eu la o copie de pe acesta in calitate de parte vatamata .
multumesc anticipat pentru raspuns.
doar in faza de cercetare judecatoreasca aveti dreptul sa cereti copii xerox dupa orice inscris din dosar.