Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recuperarea chiriei dintr-un contract nedeclarat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recuperarea chiriei dintr-un contract nedeclarat

in 2004 am incheiat un contract cu o persoana care a parasirt locuinta in naul 2008, ramanandu-i de plata 3 luni si ceva restante la cheltuieli. Cum as putea sa-i recuperez
buna ziua,
contractul de inchiriere nu a fost declarat, insa exista intre parti. In baza acestui inscris dar si a unei probe cu martori, actionati pe calea instantei de judecata
multumesc . Stiti cumva care sunt sanctiunile, si cum se prescriu acestea