Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum pot sa recuperez 3 luni restante la un contract ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum pot sa recuperez 3 luni restante la un contract nedeclarat la finante

in anul 2004 am incheiat un contract de inchiriere cu cineva care a parasit locuinta in naul 2008, la plecare i-au mai ramas 3 luni de neplata si ceva datorii la intretinere.
ce solutii imi dati
Il puteti actiona in instanta pentru achitarea datoriei, dar conditia de baza este sa-i cunoasteti noul domiciliu si sa achitati o taxa de timbru la valoarea sumei cerute.
depinde de clauzele inserate in contractul de inchiriere.