Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In drept :art 282-298 C.pr.civ
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In drept :art 282-298 C.pr.civ

Am primit o citatie in care Primaria face apel contra unei Sentinte civile care hotareste emiterea unei Dispozitii noi favorabile pentru o constructie demolata.Primaria .in motive de apel sustine <in fapt>ca doar faptul ca acea constructie este in anexa Decretului 463/84 nu demonstreaza proprietatea aceleia;dar Legea 247/2005 introduce art 221 pt. Legea 10/2001tocmai cu acest lucru.
In final ,Primaria cere admiterea apelului,shimbarea sentintei si respingerea contestatiei asupra Dispozitiei actuale.Apoi scrie:
IN DREPT :282-298 C pr.civ.
Va rog sa-mi explicati la ce se refera si ce legatura are cu cele de mai sus acest "IN DREPT"
am cistigat si apelul,dar primaria a facut iar recurs la Inalta curte de justitie invocand acum exceptia lipsei capacitatii PROCESUALE !!!! Acum ,dupa 2 ani ? Isi bat joc de justitie ?!