avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... In drept :art 282-298 C.pr.civ
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

In drept :art 282-298 C.pr.civ

Am primit o citatie in care Primaria face apel contra unei Sentinte civile care hotareste emiterea unei Dispozitii noi favorabile pentru o constructie demolata.Primaria .in motive de apel sustine <in fapt>ca doar faptul ca acea constructie este in anexa Decretului 463/84 nu demonstreaza proprietatea aceleia;dar Legea 247/2005 introduce art 221 pt. Legea 10/2001tocmai cu acest lucru.
In final ,Primaria cere admiterea apelului,shimbarea sentintei si respingerea contestatiei asupra Dispozitiei actuale.Apoi scrie:
IN DREPT :282-298 C pr.civ.
Va rog sa-mi explicati la ce se refera si ce legatura are cu cele de mai sus acest "IN DREPT"
Cel mai recent răspuns: negut , utilizator 18:25, 19 Martie 2011
am cistigat si apelul,dar primaria a facut iar recurs la Inalta curte de justitie invocand acum exceptia lipsei capacitatii PROCESUALE !!!! Acum ,dupa 2 ani ? Isi bat joc de justitie ?!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Litigii de munca ContSters427129 ContSters427129 Buna ziua. Admite apelul declarat de Institutul XX împotriva sentintei civile nr. 244/10.02.2016 a Tribunalului Iasi, sentintă pe care o schimbă în ... (vezi toată discuția)
Apelul: comunicarea motivelor, obligativitatea angajãrii unui avocat, depunerea întâmpinãrii comerciantu comerciantu un proces cistigat in stadiul de ,,fond,, piritul a facut ,,apel,, (10/01/2014) intrebarea mea este cind voi primi comunicarea din partea judecatoriei ? pentru ... (vezi toată discuția)
Ce se judeca in apel? atomol atomol Buna seara! am avut un proces legat de o proprietate , instanta s-a pronuntyat ,pe fond ,am castigat in sensul ca s-a respins cererea reclamantului ,cu drept ... (vezi toată discuția)