Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecini care hranesc si introduc in scara blocului ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecini care hranesc si introduc in scara blocului animale comunitare

Avem vecini care aduc ,hranesc si introduc in scara blocului ,animale care sunt comunitare, ele fiind un focar de infectie(mananca si isi fac nevoile in scara) ,mai ales pe temperaturile care sunt afara si nu numai .....mai sunt si agresive pe de alta parte. Am discutat prieteneste cu dansii ,insa nu a avut niciun efect. Conform carei legi se sanctioneaza aceste persoane si cine este in masura sa le sanctioneze?Asociatia de locatari ar avea vreun efect pozitiv asupra lor ,daca li s-ar atrage atentia?
stimata dana,de obicei cainii care traiesc pe langa bloc nu sunt agresivi.cred ca este cazul sa insistati la cei care le dau de mancare si sa le dovediti ca sunt agresivi.nimanui nu-i convine sa fie muscat .daca nu rezolvati pe cale amiabila,impreuna cu presedintele de bloc faceti sesizare la primarie ,la politia comunitara.