Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de intretinere atac
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de intretinere atac

Buna ziua.Mama mea si cu bunicul au incheiat acum 7 ani la notar un contract prin care mama se obliga sa l intretina pentru ca bunicul avea pensie foarte mica si nu se mai descurca singur.Mama a avut grija de el platea cheltuielile apartamentului spalat mancare curatenie etc.Acum o luna bunicul s-a stins mama suportand toate cheltuielile.Acum sora mamei vrea parte din casa.Poate avea sanse de castig daca facturile sunt pe numele bunicului ?am inteles ca nu conteaza atata timp cat contractul e valabil intre parti doar.
nu are nicio sansa sora mamei dvs sa castige in instanta.proprietara e exclusiv mama dvs!
~ Conținut șters la cerere ~
da e specificat ca ii ramane mamei in schimbul intretinerii.
Sora mamei nu are nici o sansa.
Parerile sunt impartite pe forum, dar a mea este cea teoretica, precum ca intretinerea e un contract intuitu personae, nu poate fi solicitata rezolutiunea/rezilierea decat de catre una dintre parti. Nu are cine ataca, chiar daca incearca sora mamei nu are sanse.