Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... rectificare titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

rectificare titlu de proprietate

pe titlu de proprietae s-a omis sa se treaca si teren intravilan-ce trebuie sa fac pt a-l rectifica?
Procedura este urmatoarea: Hotararea comisiei judetene - punerea in posesie - proces verbal - titlul de proprietate. Vedeti unde s-a oprit procedura.
Daca hotararea comisiei judetene priveste si terenul intravilan trebuie sa cereti sa fie indreptata eroarea ori sa se emita inca un titlu pentru terenul intravilan. Daca nu se vorbeste in acea hotarare nimic despre terenul intravilan iar hotararea e mai veche de 30 de zile puteti sta linistita pentru ca nu mai e nimic de facut. Absolut nimic.
u.b.i.k. a scris:

Procedura este urmatoarea: Hotararea comisiei judetene - punerea in posesie - proces verbal - titlul de proprietate. Vedeti unde s-a oprit procedura.
Daca hotararea comisiei judetene priveste si terenul intravilan trebuie sa cereti sa fie indreptata eroarea ori sa se emita inca un titlu pentru terenul intravilan. Daca nu se vorbeste in acea hotarare nimic despre terenul intravilan iar hotararea e mai veche de 30 de zile puteti sta linistita pentru ca nu mai e nimic de facut. Absolut nimic.

Decat sa va recuperati terenul intravilan in instanta.
sa dati in judecata primaria si prefectura.sigur aveti sanse!