Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... conditii de demisionare a mamelor intoarse la servici
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

conditii de demisionare a mamelor intoarse la servici

sunt mama unei fetite de 5 luni. recent m-am intors la servici la insistenetele patronului care mi-a promis ca ma voi bucura de o pozitie privilegiata daca ma intorc. as vrea sa imi dau demisia deoarece patronul imi cere sa efectuez ore suplimentare. intrebarea mea este pot sa imi dau demisia fara preaviz???????????
Daca doriti puteti sa faceti din nou cerere pentru concediu pentru ingrijirea copilului pana la doi ani!
multumesc de raspuns