avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... conditii de demisionare a mamelor intoarse la servici
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

conditii de demisionare a mamelor intoarse la servici

sunt mama unei fetite de 5 luni. recent m-am intors la servici la insistenetele patronului care mi-a promis ca ma voi bucura de o pozitie privilegiata daca ma intorc. as vrea sa imi dau demisia deoarece patronul imi cere sa efectuez ore suplimentare. intrebarea mea este pot sa imi dau demisia fara preaviz???????????
Cel mai recent răspuns: huzuneanugina , utilizator 14:38, 2 Octombrie 2007
Daca doriti puteti sa faceti din nou cerere pentru concediu pentru ingrijirea copilului pana la doi ani!
multumesc de raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua v_anamaria v_anamaria Sunt in concediu pentru ingrijirea copilului, mai am pana in aprilie, dar vreau sa revin la munca si nu vreau sa ma intorc unde am lucrat inainte de concediu. ... (vezi toată discuția)
Demisie fara preaviz dusanca dusanca In 10.09.2011 va trebui sa ma intorc din concediul medical pentru ingrijirea copilului pana la 2 ani. Gasind intretimp un alt job, ce pasi trebuie sa urmez ... (vezi toată discuția)
Refuz concediu George Nisa George Nisa Bună ziua. As dori sa știu cum să procedez în cazul în care șeful mi-a refuzat concediul în perioada sărbătorilor de iarnă. Si asta nu este tot, am ... (vezi toată discuția)