Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Circulatia autovehiculelor straine
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Circulatia autovehiculelor straine

Buna! Exista ceva conditii privind circulatia autovehiculelor straine in Romania? Trebuie indeplinite ceva formalitati sau exista o perioada limita in care poate circula aici? Am citit codul rutier si regulamentul dar nu am gasit nimic.
Multumesc!
Nu se aplica.
Banuiesc ca masina e inmatriculata pe firma din Germnaia, sau pe persoana fizica si atunci aveti domiciliu de Germnaia eventual si cetatenie ? Masina nu circula in Rom in interes personal, e provizoriu aici, pana va serveste scopului.