Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... petitie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

petitie

Am trimis o petitie catre un IPJ-SPR,si a trecut mai mult de 30 de zile si nu am primit nici un raspuns de la ei .Cum ar trebuii sa procedez c a sa primesc totusi raspunsul .
asteptati sa treaca 30 zile lucratoare.. daca nici atunci nu primiti un raspuns, va inscrieti in audienta.. daca nici asa nu rezolvati, aveti la indemana actiunea in justitie
ii dati in judecata la tribunal sectia contencios-administrativ pt a fi obligati de catre instanta sa va dea raspuns.