Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie intretinere neplatita de 2 ani
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie intretinere neplatita de 2 ani

Ce actiune trebuie introdusa pentru a obliga paratul sa plateasca pensia de intretinere la care a fost obligat sa o plateasca printr-o hotarare ramasa definitiva cu 2 ani in urma.
Nu a platiti nimic timp de 2 ani si nu as vrea sa merg pe varianta plangere penala pt abandon de familie (neplata cu rea credinta timp de 2 luni consecutiv a pensiei de intretinere....)
civil - prin obligatia de a face