Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... reziliere contract banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

reziliere contract banca

Buna ziua! As dori sa intreb ce se intimpla dupa ce banca iti reziliaza contractul de credit. Sumele platite ca rate pina in momentul rezilierii nu se mai iau in calcul? Adica sunt bani pierduti de catre clientul bancii? El trebuie sa o ia de la capat cu plata? Trebuie sa achite suma datorata iniatial?
sumele platite se iau in calcul.

dar regula este ca la reziliere, desi a platit deja o gramada de bani rambursare, mai toata lumea are de plata o suma mult mai mare decat aia care a luat-o initial!

sunt foarte inventivi si mesteri in "calcule".:))
ContSters123067, utilizator