Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

am un copil de 16 ani,primesc o pensie de 100 ron.tatal copilului locuieste si munceste in spania.ce sanse am sa beneficiez de o marire de pensie alimentara ,raportata la veniturile de acolo?
aveti sanse sa obtineti marirea pensiei daca cunoasteti sediul firmei din spania unde lucreaza sotul sau daca aveti inscrisuri din care sa rezulte care sunt castigurile lunare salariale ale sotului dvs.va trebui sa faceti o cerere de marire a pensiei adresata instantei de judecata.