Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

sunt divortata, minorul mi s-a incredintat mie spre crestere, pensia alimentara este de 130 ron. el munceste in strainatate si castiga foarte bine dar nu am nici o dovada .cum as putea sa fac sa demonstrez ca el munceste ca sa deschid un proces pentru marire de pensie alimentara?
E cam greu .Trebuie sa indicati precis domiciliul lui si locul de munca .Instanta va face unele demersuri .
ar trebui sa aveti o copie dupa contractului sau de munca sau in cel mai rau caz sa cunoasteti adresa, sediul social al firmei unde lucreaza fostul dvs sot in strainatate.