Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... imputernicire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

imputernicire

buna ziua, vreau sa intreb daca la un control de la itm nu poate merge administratorul si imputerniceste pe alcineva, imputernicirea trebuie legalizata la notar si daca da in ce lege scrie?, multumesc
Nu este nevoie de o imputernicire autentificata, este suficienta o delegatie din partea firmei semnata si stampilata de catre administrator. Succes !
avocat Cristina Popescu
~ Conținut șters la cerere ~
MULTUMESC ptr. raspuns la itm s-a dus mama administratorului ptr. ca itm este in alt oras fata de unde este punctul de lucru adica este la sediu si mia cerut imputernicire legalizata la notar, multumesc