avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1020 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contributii in cazul unei Intrep Individuale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contributii in cazul unei Intrep Individuale

Cum se aplica noile reglementari de la 01.07.2010,in cazul unei intreprinderi individuale care are angajati?Se declara si se platesc contributii ca si pana acum, adc la fel ca la un SRL, sau mai trebuie platit si declarat si altceva?Multumesc
Cel mai recent răspuns: GINGHINA MARIA , Contabil 14:32, 22 August 2010
Declarati si platiti ca si pana acum.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consultanta danbontea danbontea Buna ziua! Pe scurt.Am 3 magazine mixte la tara,cu cate un angajat in fiecare, fiind constituit in SRL.Am devenit platitor de TVA.Avand in vedere plata ... (vezi toată discuția)
Contributii- urgent!!!!!!! ewe ewe Buna ziua. Va rog sa ma ajutati in legatura cu contributiile sociale in urma modificarilor care au aparut dupa 01.07.2010. Din 01.05.2010 sunt administrator la ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala oana_catalina_fodor oana_catalina_fodor Am urmatoarea speta la care as avea nevoie de niste intrumari. Titularul unei intreprinderi individuale, fara angajati, a desfasurat activitate sub aceasta ... (vezi toată discuția)