Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Impozite, taxe, contracte civile
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Impozite, taxe, contracte civile

Buna ziua
1. Mi s-a stricat calculatorul si nu mai am mai nimic pe cel nou aveti cumva un model pentru FISA DE CONT OPERATIUNI DIVERSE?
2. Stiti ce declaratii si ce cote trebuie sa platim de luna asta pentru contractele de prestri servicii ca cei de aici de la finante nu prea sunt nici ei lamuriti si siguri?
Nici noi nu suntem lamuriti. Asteptam vesti de la finante.
Ce faceti cu fisa de cont?
Am rezolvat cu fisa. Nu mai aveam nici macar una de model, dar am facut-o.
Cat despre finante, declaratii si impozite ce ziceti macar luna asta scapam? Avem vr-o sansa sau e publicat noul cod? Nu stiu e promulgat? Am aflat ca sunt totusi niste norme metodologice pe care le caut su nu dau de ele, dar umbla vorba ca nu ar fi coerente, exacte, etc.
Incep sa imi fac griji ca mai este putin timp pana pe 25 ale lunii.
Cand mergeti cu declaratia 100 la sectia financiara intrebati acolo daca mai trebuie de platit vreo taxa, vreo contributie ceva..... Ca am ajuns, cu haosul asta de neinteles si pentru specialisti, sa ne luam dupa zvonuri, nu dupa legi clare.
Daca aflati ceva de la sursa, poate reveniti si ne spuneti si noua cum e la sectia Dv.
Ca am ajuns sa umblam pe bajbaite!