Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... adeverinta doveditoare sporuri
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

adeverinta doveditoare sporuri

As vrea sa stiu unde trbuie sa merg pentru a gasi arhivele fostei inteprinderi IPRS-Baneasa.Mentionez ca Registrul Comertului a radiat-o iar la Arhivele Nationale Bucuresti mi s-a spus ca nu se ocupa cu asa ceva.I-mi este necesara informatia pentru a obtine adeverinta ce poate dovedi sporurile,orele de noapte lucrate,etc.,care trebuie depuse la dosarul de pensionare.Multumesc anticipat!
Undeva in 2006 fosta IPRS Baneasa era SC "Baneasa" SA.
De la registru nu v-au spus care a fost motivul radierii? A fost dizolvata? Are o succesoare, cum ar fi aceasta SC Baneasa SA?
Daca fosta s-a transformat in SC atunci aceasta ar trebui sa aiba arhivele fostei IPRS sau macar sa va indrume.
Succes