avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Arhiva documente angajati IPRS Baneasa
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Arhiva documente angajati IPRS Baneasa

Mama mea isi intocmeste dosarul pentru pensie (limita de varsta) si i s-au cerut cateva adeverinte ce pot dovedi sporurile pe care le-a avut pentru orele de noapte lucrate in cei aproximativ 10 ani cat a fost angajat IPRS Baneasa. De la Registrul Comertului am aflat insa ca aceasta societate este radiata. Cum pot obtine totusi acele adeverinte? Exista vreo arhiva ce contine aceste documente? Si daca da, unde o pot gasi? Am auzit din diverse surse ca neavand aceste documente la dosar pensia calculata va fi mai mica :( Daca ma puteti ajuta cu vreo informatie va raman recunoscatoare. Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ContSters71920 , utilizator 09:00, 15 Ianuarie 2010
la momentul incetarii activitatii, societatea avea obligatia de a preda activul si pasivul societatii care-i continua activitatea sau, daca aceasta s-a divizat societatii care a preluat si arhiva societatii mama. in cazul in care societatea s-a desfiintat pur si simplu cautati arhiva acesteia la Arhivele nationale Bucuresti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adeverinta doveditoare sporuri marihuan marihuan As vrea sa stiu unde trbuie sa merg pentru a gasi arhivele fostei inteprinderi IPRS-Baneasa.Mentionez ca Registrul Comertului a radiat-o iar la Arhivele ... (vezi toată discuția)
Arhiva documente angajati iprs baneasa ionescu22 ionescu22 spuneti-mi va rog unde s-a mutat arhiva de documente (carti de munca ) a angajatilor fostei IPRS Baneasa din str.Iancu Nicolae? (vezi toată discuția)
Bună seara. Întreprinderea unde am lucrat s-a desființat iar ... Vasile Tocu Vasile Tocu Bună seara. Întreprinderea unde am lucrat s-a desființat iar arhiva a fost preluată de un deținător privat. Acesta este acum condamnat definitiv pentru ... (vezi toată discuția)