Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... nerespectare contract
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

nerespectare contract

am incheiat un contract de abonament de telefonie mobila in valoare de 6 euro ( TVA inclus). dupa modificarea TVA de la 19% la 24% abonamentul ramane 6 euro ..... sau se mareste odata cu marirea TVA si devine 6.25 euro????
sigur ca se mareste, cu valoarea procentuala a maririi TVA-ului.
avocat Cristina Popescu
Depinde cum e specificat in contract si daca exista o clauza prin care sa se precizeze acest lucru. Daca nu exista ii poti da in judecata sau poti face plangere la ANPC. Asa ca citeste contractul si vei elucida misterul.