Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... inmatriculare auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

inmatriculare auto

M-am intors de curand din Spania...cu tot cu familie si masina .Am stat 20 de ani dar e din ce in ce mai greu.Ce am de facut ca sa inmatriculez masina in Romania? :sorry:Mentionez ca nu mai am acte romanesti, dar vreau sa raman in tara .Va multumesc anticipat.
In primul rand trebuie sa va faceti actele romanesti,dupa care masina trebuie radiata din spania,dupa ce rezolvati actele si radierea masinii faceti programare la R.A.R unde o sa va dea cartea masinii,cu actele de la R.A.R mergeti la finante sa va calculeze taxa de poluare,platiti taxa si mergeti cu dosarul la politie unde urmeaza sa faceti asigurarea,talonul si sa va dea numere.