avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... CAZ PITESTI
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

CAZ PITESTI

Ma puteti ajuta cu numarul de dosar al debitorului din PITESTI catre BCR?Este persoana fizica,a deschis proces impotriva paratei BCR deoarece aceasta nu a calculat rata de comun acord cu debitorul.Tribunalul PITESTI a dat castig BCR debitorul a facut recurs la CURTEA DE APEL PITESTI unde a avut castig de cauza,iar acum debitorul are dobanda la credit de 2,5%.Si BCR a facut recurs la ICCJ iar acum se asteapta hotararea acesteia.Daca se va crea un precedent am de gand sa-l urmez si eu!Va multumesc!=D>
Cel mai recent răspuns: ambidextru , utilizator 12:28, 7 Noiembrie 2010
daca stiti macar anul ati putea incerca pe just.ro portalul instantelor de judecata ca banuiesc ca nu prea au fost multe dosare cu parte BCR .
cautati la tribunalul arges ca tribunalul pitesti din cate stiu eu nu exista.
succes
DL.DAN a scris:

Ma puteti ajuta cu numarul de dosar al debitorului din PITESTI catre BCR?Este persoana fizica,a deschis proces impotriva paratei BCR deoarece aceasta nu a calculat rata de comun acord cu debitorul.Tribunalul PITESTI a dat castig BCR debitorul a facut recurs la CURTEA DE APEL PITESTI unde a avut castig de cauza,iar acum debitorul are dobanda la credit de 2,5%.Si BCR a facut recurs la ICCJ iar acum se asteapta hotararea acesteia.Daca se va crea un precedent am de gand sa-l urmez si eu!Va multumesc!=D>


aici

www.avocatnet.ro/content/for...
DL.DAN a scris:

Ma puteti ajuta cu numarul de dosar al debitorului din PITESTI catre BCR?Este persoana fizica,a deschis proces impotriva paratei BCR deoarece aceasta nu a calculat rata de comun acord cu debitorul.Tribunalul PITESTI a dat castig BCR debitorul a facut recurs la CURTEA DE APEL PITESTI unde a avut castig de cauza,iar acum debitorul are dobanda la credit de 2,5%.Si BCR a facut recurs la ICCJ iar acum se asteapta hotararea acesteia.Daca se va crea un precedent am de gand sa-l urmez si eu!Va multumesc!=D>




Ei bine, da.
Uite aici informatia solicitata:
Dosar 1056/1259/2009 al Curtii de Apel Pitesti
Număr unic dosar: 1056/1259/2009
Înregistrat în data de: 02.02.2010
Obiect dosar: obligatia de a face
Materia juridică: Comercial
Stadiu procesual: Apel
Părţi:
Toma Marian : Apelant
BANCA COMERCIALA ROMANA S.A : Intimat

TERMENE DE JUDECATÃ:
Data Soluţie Detalii
19/02/2010 Amână pronunţarea la 26 februarie 2010. Încheiere
26/02/2010 Admite apelul.Modifică în tot sentinţa în sensul că admite acţiunea şi obligă pârâta să comunice graficele de rambursare potrivit contractelor, calculând dobânda curentă ca fiind EURIBOR+ 1,5%. Cu recurs.


si al meu personal (abia am inceput sa ma lupt cu bcr si am reusit pana acum preschimbarea termenului de la 1 an si 2 luni la doar 2 luni), urmand a ne judeca pe fondul cauzei pe 6 Decembrie, la
Tribunalul Bucuresti: 43419/3/2010.
Pe portal apare termenul ca fiind 26.09.2011, insa am deja citatia pentru 06.12.2010.

CU mentiunea ca precedentul nu este izvor de drept, deci nu puteti invoca precedentul ca sa castigati procesul, ci trebuie sa aveti in vedere doar temeiul legal pe care l-a avut in vedere instanta cand a emis decizia.
Ultima modificare: Duminică, 7 Noiembrie 2010
ambidextru, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act aditional cu marja crescuta cmosteanu cmosteanu buna ziua, am un credit in euro la alpha bank in care dobanda era calculata dupa formula: dobanda bancii variabila 7.5 + marja 2.5 + comision de risc ... (vezi toată discuția)
Credit bcr / calcul al dobanzii in mod eronat !? rog ajutor si sfat valimaxim valimaxim buna ziua. Ma numesc Valentin Maxim. In anul 2005 luna iulie am contractat un credit ipotecar de la BCR de 50000 de euro. De curand am primit de la BCR ... (vezi toată discuția)
Va salut! in 09.2022 am castigat un proces impotriva unei banci ... aalinab aalinab Va salut! In 09.2022 am castigat un proces impotriva unei banci legat de o frauda online. (Fapta s-a petrecut in 11.2021. ). De atunci tot astept comunicarea ... (vezi toată discuția)