Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... jocurile de noroc pe internet sunt legale?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

jocurile de noroc pe internet sunt legale?

Obisnuiesc sa joc jocuri de noroc pe internet si am castiguri insemnate :D De cateva zile un prieten imi spune ca a auzit el nu stiu unde ca nu sunt legale si ca se doreste a fi legalizate pentru putea fi impozitate. Dumneavostra ce parere aveti? Banii castigati imi sunt virati prin tranfer Western Union, acesti bani poti fi impozitati ca si venituri?
sumele respective sunt castigati legal..jocurile pe internet nu sunt declarate ilegale..e adevarat ca sumele castigate astfel trebuie impozitate dar asta e alta treaba, nu are nici o legatura cu legalitatea jocurilor