Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... momentum
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

momentum

ce inseamna exact un ,,momentum'' care ar trebui sa existe pe sentinta judecatoreasa? si daca a fost omis la redactat, care sunt repercursiunile? exista vreo lege impotriva judecatorului care a omis acest detalui voit? sau nevoit? asta inseamna ca procesul sa se reia de la 0 ??? va rog sa -mi explicati , mie nu-mi face sens.....am crezut ca legea e lege si cei care judeca sunt capabili 100%, in postul pe care si-l detin, sa onoreze .........ma rog, potate expectatiile mele sunt prea mari !:(
Sentinta judecatoreasca nu contine nici un momentum ci trebuie sa contina o motivare.

Daca sentinta nu este motivata se reintoarce la judecator pentru motivare, nu se reia procesul de la 0.