Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Incredintare minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Incredintare minor

Buna ziua
Pe data de 8 octombrie 2007 am primit comunicarea ca mi s-a incredintat mie copilul. Pe sentinta scrie cu drept de apel 15 zile de la comunicare. Fostul sot se afla in Germania si lui i s-a facut comunicarea la avocatul lui,dar care nu a aparut la proces. Cum obtin eu acuma mentiunea definitiva si irevocabila? Si la cit timp de la comunicare ?
va multumesc
Daca dupa 15 zile sau mai bine zis 17 zile de la comunicare nu a depus apelul puteti cere instantei sa va puna viza de finitiva:))
multumesc mult