avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recalculare alcoolemie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recalculare alcoolemie

Buna ziua , am o singura intrebare : recalcularea alcolemiei se cere la Udristei si li se acorda dreptul tuturor la ea?
Ultima modificare: Miercuri, 25 August 2010
Andreii Gheorghe, utilizator
Cel mai recent răspuns: MsiVx600 , utilizator 11:33, 27 August 2010
~ Conținut șters la cerere ~
recalcularea se poate efectua doar daca ti sa luat 2 probe de sange la un interval de 1 ora intre ele. Daca ai semnat ca nu vrei sa dai 2 probe ci doar 1 tu nu ai dreptul sa ceri, doar procurorul sau judecatorul iti mai poate solicita o recalculare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalculare alcoolemie ContSters218176 ContSters218176 Buna ziua, in urma cu ceva timp am fost prins conducand autovehiculul cu alcolemie de 0,8 in aerul expirat, iar in sange nu am primit inca rezultatele, ceea ce ... (vezi toată discuția)
Dosar penal pt alcool? alex123alex alex123alex salut, Am calcat si eu stramb in data de 12 Feb 2010. Cand am suflat in echilotest a indicat o valoare de 0,46 alcool in aerul expirat. Am fost dus la ... (vezi toată discuția)
Permis anulat sau suspendat? vasilicalungu vasilicalungu Am fost opriti de un echipaj de politie, iar sotului meu i s-a luat proba cu aparatul etilotest , iar rezultatul a fost 0.75mg/l.Ulterior am fost la cea ... (vezi toată discuția)