Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recalculare alcoolemie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recalculare alcoolemie

Buna ziua , am o singura intrebare : recalcularea alcolemiei se cere la Udristei si li se acorda dreptul tuturor la ea?
Andreii Gheorghe, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
recalcularea se poate efectua doar daca ti sa luat 2 probe de sange la un interval de 1 ora intre ele. Daca ai semnat ca nu vrei sa dai 2 probe ci doar 1 tu nu ai dreptul sa ceri, doar procurorul sau judecatorul iti mai poate solicita o recalculare.