Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... custodie acordata mamei chiar daca este in somaj?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

custodie acordata mamei chiar daca este in somaj?

as dori sa stiu daca sunt temporar in somaj, as putea sa pierd custodia copilului?
Simplul fapt ca sunteti in somaj nu are relevanta juridica in acest proces.
Chiar daca nu aveati loc de munca tot aveati sanse.
Important este sa va fi ocupat de copil si sa existe atasement intre el si dvs.

avocat Claudiu Lascoschi
faptul ca sunteti in somaj nu e conditie sa pierdeti copilul in instanta. din fericire!