Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Completare carte de munca...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Completare carte de munca...

Am lucrat la o firma 1 an si 8 luni dar nu mi-a fost trecuta perioada lucrata pe cartea de munca. Contractele sunt inregistrate la ITM dar nu mi-a fost ceruta cartea de munca pt completare. Firma are sediul in Bucuresti, eu lucrand din alt oras.
Cum procedez ..?

Multumesc anticipat.
Aveti dovada depunerii demisiei ?
ContSters109653, utilizator
Le-am trimis demisia prin mail si fax ..nu stiu dc au depus-o sau nu....
Este suficient sa postati o singura data mesajul.Mergeti la ITM cu contractul si vedeti ce va spun si ei.Cu toate ca nu stiu cum v-au inreg.CM fara sa depuneti carnetul ......sau sa dati o declaratie ca il aduceti in termen de.... sau ca nu aveti carnet.
Ramane sa asteptati finalizarea procesului in care sunteti parte.
ContSters109653, utilizator
Sa inteleg ca nu stiti daca v-a fost aprobata demisia cu preaviz sau fara,poate nici nu vi s-a facut incetarea CM.Nu ati primit nicio invitatie la sediul firmei pt.a va clarifica probl.In cazul in care v-a acceptat demisia dupa implinirea a 15 zile in care trebuia sa stati in preaviz si nu v-ati prezentat la serviciu s-ar putea sa va inceteze CM disciplinar.