Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale contract de munca vs conventie civila
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

contract de munca vs conventie civila

lucrez la o societate de formare profesionala. Lectorii care predau sunt profesori deja incadrati la liceu cu contracte de munca. Cum ii pot angaja? Cu contract de munca sau conventie civila?
Multumesc
un contract individual de munca cu timp de lucru partial, 2 sau 4 ore