Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Problema cu succesiunea
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Problema cu succesiunea

Buna ziua! problema mea este urmatoarea: suntem 3 frati si ne-au murit ambii parinti. Eu, freatele cel mare doresc sa deschid succesiunea dupa moartea parintilor dar problema se pune astfel: unul dintre frati nu este de gasit; stiu ca a stat prin Bucuresti si atat iar celalalt frate nu doreste sa facem succesiunea. Eu bani de judecata nu am.
Se poate face succesiunea in lipsa lor? eu nu vreau decat partea mea si sa fiu cu actele in regula.
Multumesc!
Adresati-va unui notar, acesta ii va convoca pe fratii dvs. si in urma raspunsurilor pe care le va primii de la acestia va putea proceda la imparteala succesorala si in lipsa acestora.