Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cum se calculeaza???
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cum se calculeaza???

buna ziua
cum se calculeaza 30 de zile pt apel de la data comunicarii?
calendaristic sau prin zile lucratoate.......?
multumesc
Se calculeaza pe zile libere, adica nu intra in calcul ziua in care a inceput sa curga si nici ziua in care se sfarseste
eu cred ca se calculeaza zile calendaristice si nu se pune prima si ultima zi.
daca ultima zi pica intr-o zi de sambata sau duminica ori intr-o zi considerata sarbatoare legala atunci termenul se prelungeste pana in urmatoarea zi lucratoare.