avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... nelamuriri
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

nelamuriri

Buna ziua ! Sunt P.F.A. (activitate principala : Intermedieri in comertul cu produse diverse, cod CAEN : 4619 )din 2008 Iulie . Pana la 30 Ianuarie 2010 am fost si angajat cu carte de munca . Acum sunt SOMER , dar nu am renuntat la P.F.A. Am un contract de prestari servicii cu o INTREPRINDERE INDIVIDUALA ,de pe urma caruia incasez de la 150 pana la 365 ron ,lunar pe langa somaj .Poate sa-mi spuna cineva in ce categorie ma incadrez , unde si ce am de platit ?
Multumesc !

Alte discuții în legătură

P.f.a. sanatate alex14061971 alex14061971 Sunt p.f.a. din 2008 . Pana la 30 ian. am fost angajat , de atunci sunt somer,dar nu am suspendat p.f.a.-ul.La sanatate nu am cotizat , deoarece am fost ... (vezi toată discuția)
Caen pentru activitate de intermediere codrutabodea codrutabodea Buna ziua, Desfasor o activitate de intermediere: caut clienti pentru diferite firme, iar pentru aceasta activitate facturez un comision firmelor carora le-am ... (vezi toată discuția)
Activitati de refacturare servicii pentru cod caen 4619, 4673, 4719 ZEDN ZEDN Buna, M-ar interesa daca pe cele 3 coduri CAEN 4619, 4673, 4719 sunt permise refacturari de servicii precum transport, personalizari etc Codul principal ... (vezi toată discuția)