Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intoercere din concediu de crestere a copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intoercere din concediu de crestere a copilului

Buna ziua!
Mai am un an din concediul pentru cresterea copilului si as dori sa ma intorc in campul muncii dar la o alta firma, alt job. Intrebarea mea este: ce procedura trebuie urmata pentru a pleca de la firma unde eram angajata cand am intrat in concediul pentru cresterea copilului si angajarea in noua companie? Ce obligatii am fata de firma din care vreau sa plec?
Pot face asta?
Da, puteti solicita incetarea c.i.m.
Mai intai faceti o cerere de revenire din CCC si cu aceeasi data solicitati si incearea c.i.m. cu acordul partilor (nu se acorda preaviz in acest caz).