Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis suspendat !
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis suspendat !

buna ziua,
ma numesc adrian si am facut o prostie cat se poate de mare si anume am condus autoturismul sub influenta bauturiilor alcoolice si anume am avut 0.74 etilotest, 1.42 in sange prima proba, 1.20 a doua proba interval 40 min fata de prima proba, nu am avut accident , nu am lovit pe nimeni am vb frumos, asta s-a intamplat in 2 februarie 2010, la interval de 1 saptamana in jur de 2:30 noaptea a trbuit sa o duc pe prietena mea la spital (la urgenta) din cauza unor dureri , bineintels am condus fara permis si am fost oprit de politie. acuma problema e alta, mi-am luat si un avocat si de atunci din 2 februarie nu mai stiu nici un raspuns in legatura cu permisul, ce pot sa fac sa imi dea sentinta procurorul? cat mai trebuie sa stau pana o sa am un raspuns si anume pe ce perioada este anulat? ma gadesc ca o sa imi anuleze permisul si va trebui sa fac scoala din nou! va rog sa ma ajutati cu un raspuns,
va multumesc
va multumesc frumos !deci timpul acesta pana am hotararea judecatoreasca definitiva in cazul in care pedeapsa este cu suspendare , este doar timp pierdut aiurea. va multumesc inca o data pt raspunsuri !