Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... MOSTENIRE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

MOSTENIRE

BUNA SEARA SANTEM CINCI FRATI DIN CARE UNU PROVINE DIN A DOUA CASATORIE A TATALUI MEU AM DORI SA STIM DACA TATAL NOSTRU A PUTUT VINDE CASA LA FRATELE VITREG SI PAMANT LA UNA DIN SURORI AVIND IN VEDERE CA NU S-A FACUT MOSTENIREA DUPA MAMA PRIMA SOTIE.AVEM POSIBILITATEA DE A DOBANDI CEVA DIN CEA CE S-A VINDUT S-AU AFOST IN DREPTURI DEPLINE.MULTUMIM O ZI BUNA.
putea sa vinda tatal dvs orice detinea in proprietatea dansului.
MENTIONEZ.
CASA A FOST FACUTA CU PRIMA SOTIE´.
NU S-A FACUT MOSTENIREA.
RECASATORIT.
NU EXISTA ACTE PE CASA DOR UN TITLU DE PROP.
EL A MURIT ACUM UN AN
AU RAMAS NEVASTA DIN A DOUA CASATORIE SI COPILUL CARE ACT DE VINZARE CUMPARARE.EXSISTA O EXPLICATIE DE CE NU MOSTENIM NIMIC
SI CEILALTI AU TOT DREPTU NOI NU SUNTEM COPII DE-AI LUI .
MULTUMIM .O ZI BUNA.