Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii compensatorii in invatamint in caz de deces
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii compensatorii in invatamint in caz de deces

am fost la secretariatul liceului unde a activat sotul meu si mi au spus ca au incercat sa obtina aceste salarii dar de la primarie li s a spus ca "e criza",iar trezoreria le a respins ordinul.Cred totusi ca exista o cale sa obtin aceste salarii.nu stiu care e urmatorul pas.Ce sa fac?
Singura posibilitate este o actiune in instanta ..