Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare part time in concediu de crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare part time in concediu de crestere copil

Buna ziua! Vreau sa stiu daca pot lucra cu contract de munca part time (4 ore)chiar daca sunt in concediu de crestere copil pana la 2 ani fara a-mi fi taiata indemnizatia Va multumesc!
Nu va puteti incadra cu c.i.m. (fie cu timp partial , fie cu norma intreaga), intrucat plata indemnizatiei se va suspenda incepand cu ziua urmatoare celei in care beneficiarul realizeaza venituri profesionale supuse impozitului pe venit.