Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cearta pe acte
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cearta pe acte

In urma unei succesiuni, si daca suntem 2 proprietari ai unui imobil, si unul din ei are toate actele in original si nu vrea sa i lea dea celuilalt, care este posibilitatea sa le obtina prin judecatorie sau la politie? astept un raspuns! Va multumesc!
anirki, utilizator
Despre ce acte este vorba?
daca este vorba de: CF-acesta se scoate original de cate ori aveti nevoie, Certificat de mostenitor- se ia original de la notar,
Altceva ce ar putea fi?
poate merge la notariatul unde s-a dezbatut succesiunea si poate cere un duplicat dupa certificatul de mostenitor.
Va mulumesc!