Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anularea contractului de inchiriere de catre ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anularea contractului de inchiriere de catre proprietar fara acordul chiriasului

Buna ziua! am inchiriat incepand cu 01.08.2010 un apartament pe 4 ani,( cu contract de inchiriere,fara clauze,modelul clasic de la finante)cu suma de 400lei iar acum proprietarul vrea sa-i dau mai mult adica 100euro si impozitul la aceasta suma. Ce poate sa faca daca eu ii platesc doar ce scrie in contract?
Daca va respectati clauzele contractuale, nu va poate face nimic. Numaiin cazul in care il vinde siati acceptat clauza in contrcat cu parasirea spatiului, atunciramaneti fara spatiu.