Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... fond funciar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

fond funciar

am solicitat in baza legii247/2005 reconstituirea dreptului de proprietate pentru o suprafata de teren cu vegetatie forestiera. colile din cartea funciara privitoare la terenul respectiv. nu se mai gasesc. Judecatorul mi-a cerut martori-vecinii terenului solicitat. Cum pot reusi sa dovedesc suprafata solictata a-mi fi restituita?
Martorii ceruti de judecator trebuie sa spuna ca acel teren va apartine
Martorii trebuie sa testeze ca stiu ca acel teren v-a apartinut in trecut.