Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... talharie/furt?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

talharie/furt?

in urma cu 2 luni niste prieteni au avut o altercatie cu o fata,unul a bagat-o pe una dintr-un grup in seama,iar prietena ei a inceput sa le adreseze injurii,pe unu chiar palmuindu-l,lovindu-i si masina cu piciorul.nervosi cei 2 baieti au coborat din masina si au dat in ea.acum au primit acasa citatii pt talharie si furt(absolut fictiv).va rog din suflet spuneti-mi in ce situatie se afla ei?e grav?si ce e de facut?va multumesc
De la lovire pana la talharie sau furt e ceva distanta#-o
Ei trebuie sa dovedeasca ca nu au furat sau nu au talharit persoana respectiva.
Mergeti cu un avocat dupa dvs.
S-ar putea sa fi declarat ca le-a disparut ceva acolo.
De unde rezulta si talharia. S-or fi dus si la IML...
ce bunuri au disparut??? usor se depisteaza o minciuna. de la lovire la talharie, ca de la cer la pamant
Ne dam cu presupusul si este vorba de libertatea dvs.
Mergeti cu un avocat mai bine.
:P i primul rind treb sa vaduceti la politie sai intreb care este stadiul cerc si pt ce fapta va cerceteaza iar da va cere sa dat i o decl spuneti ca fara avocat nu dati!si data viitoare veniti cu un avocat!