Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... vreau sa fac pasaport fara sotul meu
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

vreau sa fac pasaport fara sotul meu

am venit din spania cu fetita mea cu pasaport de -o luna de-o singura folosinta l.la intrarea in tara pasaportul fetei isi pierde valabilitatea.as vrea sa-i fac pasaport fetitei,sotul a ramas la munca in spania..cum procedez.#-o
kartoforul1, utilizator
Pentru ca sotul nu v-a facut procura la plecarea din Spania, va trebui sa va trimita prin fax o procura autentificata la consulat, pentru a face pasaport copilului.