Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... avansare in grad profesional functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

avansare in grad profesional functionar public

Sunt functionar public cu studii medii la o primarie, ocup functia de referent principal treapta 1 , am absolvit in iulie 2010 facultatea de 3 ani cu diploma de licenta in stiinte administrative in prezent am intrat in posesia adeverintei care atesta absolvirea studiilor, ma intereseaza care sunt pasii pentru a avansa in grad profesional si la ce grad , treapta as putea promova conform studiilor superioare
sunt considerate studii de lunga durata facultatile cu durata de trei ani cu examen de licenta ciclul I Bologna ( licenta dupa anul 2008), pentru cei la drept 4 ani