avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... condamnat cu suspendare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

condamnat cu suspendare

am fost condamnat cu suspendare la 2ani si jumatate si nu stiu daca pot parasi tara nu stiu nici daca sunt definitiv pt ca din cite am inteles osa ma mai cheme si vreau sa stiu daca pot pleca in italia
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 16:29, 11 Septembrie 2010
Nu aveti o condamnare definitiva?Cum adica ati inteles ca o sa va mai cheme?Cine?
In ce sens sa fiti definitiv? adica daca hotararea de condamnare este definitiva?
Cititi ce scrie pe hotarare si vedeti daca aveti interdictia de a parasi tara. Este vorba despre condmnare cu suspendare sau suspendare sub supraveghere?
Da, cititi hotararea si vedeti daca trebuie sa va prezentati sau nu la politie.
Daca trebuie sa va prezentati la politie periodic e complicata situatia...
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Da, cititi hotararea si vedeti daca trebuie sa va prezentati sau nu la politie.
Daca trebuie sa va prezentati la politie periodic e complicata situatia...


In afara celor artate de dl.avocat verificati la instanta care v-a condamnat daca hotararea este definitiva sau daca s-a exercitat vreo cale de atac(apel ,recurs)impotriva sentintei de condamnare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare permis după pronunțarea sentinței: care este procedura? Radonic Radonic Am dosar penal pentru conducere sub influenta bauturilor alcoolice cu o alcolemie de 1.5 g/l la prima proba si 1.4 g/l la a doua proba din August 2017. Dosarul ... (vezi toată discuția)
Respectarea masurilor liberarii pe control judiciar in caz de condamnare cu suspendare damian81 damian81 buna ziua, am si eu o intrebare la care cei de la IPJ nu au stiut ce solutie sa imi dea... am fost arestat preventiv si pus in libertate sub control ... (vezi toată discuția)
Suspendare cu restrictie ValentinPantazica ValentinPantazica Buna ziua , in septembrie 2015 , am fost condamnat definitiv la 3 ani cu suspendare cu supraveghere + restrictie de parasirea Romaniei fara acord-ul instantei ... (vezi toată discuția)