Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... condamnat cu suspendare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

condamnat cu suspendare

am fost condamnat cu suspendare la 2ani si jumatate si nu stiu daca pot parasi tara nu stiu nici daca sunt definitiv pt ca din cite am inteles osa ma mai cheme si vreau sa stiu daca pot pleca in italia
Nu aveti o condamnare definitiva?Cum adica ati inteles ca o sa va mai cheme?Cine?
In ce sens sa fiti definitiv? adica daca hotararea de condamnare este definitiva?
Cititi ce scrie pe hotarare si vedeti daca aveti interdictia de a parasi tara. Este vorba despre condmnare cu suspendare sau suspendare sub supraveghere?
Da, cititi hotararea si vedeti daca trebuie sa va prezentati sau nu la politie.
Daca trebuie sa va prezentati la politie periodic e complicata situatia...
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Da, cititi hotararea si vedeti daca trebuie sa va prezentati sau nu la politie.
Daca trebuie sa va prezentati la politie periodic e complicata situatia...

In afara celor artate de dl.avocat verificati la instanta care v-a condamnat daca hotararea este definitiva sau daca s-a exercitat vreo cale de atac(apel ,recurs)impotriva sentintei de condamnare