Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proprietate copiilor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proprietate copiilor

Buna ziua.Eu si sotia (plus 2 copii minori-2ani si 6ani) vrem sa cuparam o casa in rate (15ani) de la o persoana juridica (constructor) fara implicatii bancare.Pot incheia contractul direct pe numele copiilor?Ce lege ne permite acest lucru?
Multumesc anticipat.
nu vreau sa fraudez nimic ,dar nu se stie nimic de viitor si nu vreau sa ma trezesc cu copii in viitor in strada.
Poate cumpar casa cu banii jos si nu termin creditul de achitat.in 5 ani sa zicem poate nu mai pot contiunua sau intarzii cu plata creditului,nuse stie niciodata.ce se popate intampla atunci.poate banca sami ia casa copiilor mei la care eu sunt platitor,dar ei sunt proprietari?
merci de raspuns.legea e cu dus si intors,vreau doar sa asigur viitor copiilor mei.