Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Dupa 17 septembrie si oug 50
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Dupa 17 septembrie si oug 50

Daca nu ma duc la banca sa semnez actele aditionale pana in 17 septembrie au dreptul sa considere ca este acceptare tacita a conditiilor impuse de banca.
toata lumea se intreaba. Este posibil sa fie o stipulare in acest sens in actul aditional. Dar ar fi cam ciudat pentru ca de obicei actele aditionale se semneaza de ambele parti. Ar fi bine sa intrebati chiar in centrala bancii dvs la tel.
Conform oug 50/2010, in situatia in care ati fost notificat si nu ati semnat actul aditional la contractul de credit se considera acceptare tacita.