Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediul de paternitate/maternitate pentru cresterea ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediul de paternitate/maternitate pentru cresterea copilului.

Intrebarea mea este urmatoarea, daca sotia mea a nascut un baiat, a intrat in concediu de maternitate iar dupa 12 luni dorim sa schimbam postura si sa intru eu in concediu de paternitate pentru urmatoarele 12 luni, iar ea sa mearga la serviciu, este posibil acest lucru?

Va multumesc!
Daca intuniti conditiile (platitor de impozit 12 luni anterioare) da.