avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Nu mi s-au dat banii!
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Nu mi s-au dat banii!

buna ziua .am fost asistent personal fiicei mele cu carte de munca la primaria din comuna mi s-a intrerupt contractul de munca la data de 1 06 2010 si din luna februarie nu mi -au dat salariu ,am semnat lichidarea si banii nu mi a dat..Ce ma sfatuiti sa fac?
Cel mai recent răspuns: vasilica05 , utilizator 14:19, 14 Septembrie 2010
Faceti o adresa catre Primarie. Din cate stiu eu sunt multe Primarii care nu au avut bani pentru plati.
Daca asa nu se rezolva ii actionati in instanta.
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neplata salariului mad_john mad_john am si eu o nelamurire, am plecat de la firma la care am lucrat la data de 31 ianuarie, cu acea data mi s-a facut incetarea contractului cu acordul partilor, ... (vezi toată discuția)
Neplata salariului marianca marianca buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un sfat.Am lucrat la scTrident trans tex Deva in perioada 2 02 2009-29 06 2010(cand mi s-a facut lichidarea la zi,eu fiind ... (vezi toată discuția)
Cocediere-plata concediului adela05 adela05 In situatia concedierii, exista un termen legal in care angajatorul iti poate plati concediile de odihna pe anii trecuti? Cum se pot recupera acesti bani, daca ... (vezi toată discuția)